Strona 6 z 6 PierwszyPierwszy ... 456
Pokaż wyniki od 51 do 55 z 55

Wątek: Freebuild propozycje

Siema Siema [] Witam, dzisiaj parę pomysłów co do ostatnio dodanych /dueli.

16. MAPY
    Uważam, że aktualne mapy są w porządku, może trochę za wyjątkiem "wzgórza", bo wydaje mi się, że respawn osoby tworzącej duel jest nieco lepszy, i osoba ta może w niewielkim stopniu zaskoczyć od góry przeciwnika czając się na nią w drzewach. Jako formę balansu proponowałbym usunięcie paru drzew koło respu pierwszej osoby na rzecz dodania paru koło respa drugiej. Zmiania może nie być zauważalna dla niektórych, ale propozycje to propozycje.

Miałem zamiar napisać też coś o respie pierwszej osoby na "świątyni", ale się wstrzymam, bo zostało to już naprawione

Chcę też podrzucić pomysł o dodaniu map o wiele bardziej wymagających np. Mapa Wulkaniczna, gdzie do okoła znajdują się jeziora lawy, co utrudniałoby nam zadanie zwłaszcza mając kity ze słabym armorem np. "taktyk" (skórzany armor) albo "szpan" (złoty armor). Dodatkowo można wprowadzić mapę z typową "Spartą" gdzie polem naszych działań są np. ścieżki o szerokości 2-3 bloków rozwieszone wysoko nad przepaścią, więc najłatwiejszym sposobem pokonania wroga byłoby po prostu perfidne zepchnięcie go

17. KITY

Powstały również niewielkie bugi związane z kitami, np. Potki w zestawie "Kozak" (ta z kamiennym mieczem) można rzucać, ale nie otrzymujemy żadnych efektów (damage i leczenia). Podobnie sytuacja ma się w zestawie "taktyk i "łucznik", gdzie możemy strzelać z łuku, ale strzały odbijają się od graczy i w ogóle nie zadają im obrażeń.

Co do propozycji to można spróbować zrobić kit "Ninja" albo "Szpieg" (wybierzcie se nazwę), który wyposażony byłby w potkę/-i niewidzialności, speeda i diaxowy mieczyk, ewentualnie z jakimś enchantem. Jeżeli zostałaby wybudowana moja druga mapa z proponowanych, zalecałbym również stworzenie kitu eeeee "NwmNazwijcieSeToJakoś". Tak czy siak zestaw miałby tylko jakiś kijek z enchantem na knockback/odrzut, albo podobnie tylko z łukami na punch/uderzenie.

Radziłbym też niewielkie "znerfienie" kitu "do upadłego" (to chyba ten), bo dzisiaj jak biłem się z PLHerobrine, to pomimo zaciętych ataków z obydwu stron ledwo straciliśmy 2 serduszka, nie mówiąc już o dodatkowyk koxie i refilu w eq (ostatecznie skończyło się na tym, że koleżanka wpisała /hub, żeby zyskać na czasie :/ ).

Warto też wspomnieć o łuczniku, który jest aktualnie bezużyteczny z powodu odbijających się strzał :/

No więc to tyle, więc .... papa

Czy naprawdę NIKT nie może nic napisać przez półtora miesiąca? Eh, co poradzić... -_-

18. /Sacred (a nie /scrared?)

Trochę irytuje mnie fakt, że na /sacred moby respią się dosyć nieregularnie. Innymi słowy, chciałbym, żeby wymiar ten przybrał formę czegoś, jak wcześniej /warp grota - Moby respiły się niemal na okrągło, a teraz musisz biegać z 2 minuty tylko za jakimś marnym "zenkiem". /warp grota z poprzedniej edycji był pod tym względem lepszy, ponieważ mieliśmy ograniczoną przestrzeń przez co nie było problemu w znajdywaniu potworów. Dodatkowo były tam mob spawnery, a teraz na /sacred te moby respią się (tak mi się wydaje) w tempie normalnym, jak na /time set night. Jest to uciążliwe zwłaszcza w sprawie, którą opisuję poniżej.

19. NAPRAWA!!!

Ostatnio słyszałem od pewnego koleszki, że aktualnie "naprawa jest useless". I to nawet prawda. Wcześniej mieliśmy niemalże niezniszczalny kilof w połączeniu Wyd5 + Niezn3. Exp leciał na okrągło, i owszem - występowały bugi, że jak kopaliśmy jeszcze na Haste2 (chodzi mi o to najszybsze kopanie), to exp czasem znikał i nie dostawaliśmy go tak dużo, ale wystarczyło wtedy kopać trochę wolniej, i po niecałej minucie mieliśmy kilof jak nowy. Teraz sprawa się komplikuje, bo zmniejszono drop expa, a co za tym idzie - mniej naprawiamy kilof, co więcej - w ogóle go nie naprawiamy, to znaczy, kilof naprawia się, ale mocniej zdążymy zepsuć kilof, niż wydropi nam kolejny xp, przez co enchant naprawy nie naprawi nam kilofu wystarczająco, żeby zrównoważyć ilość zużycia (trochę ciężkie to do wyjaśnienia). Ostatecznie, żeby naprawić sobie kilof musimy:

- wydać diaxy i exp w kowadle (za każdą taką naprawą, koszt xp w następnej wzrasta)
    - poprosić jakiegoś vipa/svipa o naprawę za 4/5k
    - na /warp biblioteka naprawić za 30lvl (to sam enchant naprawa jest za 35lvl. To trochę przesada)
    - połączyć 2 kilofy w craftingu (ale wtedy usuwają nam się wszystkie enchanty, to nawet nie wiem po co to pisze)

I mój oryginalny pomysł, ale trochę wymagający:

Iść na /sacred z mieczem xpa i kilofem. Zabijamy moby mieczem (dla "kilkukrotnie większego" xpa), po czym przełączamy slot na kilof i to nim zbieramy exp (no to gratuluję sobie pomysłu, zwłaszcza, że jakieś 10 osób na cały serwer w ogóle ma taki miecz...)

Problem z naprawą jest, i pewnie jeszcze będzie, więc najlepszym rozwiązaniem będzie zwiększenie expa ze stone'a, albo zrobienie zniżki ceny naprawy o jakieś 90%.

20. Zróbcie coś ze /spawnem!

Nie, nie chodzi mi o przebudowę, bo jest naprawdę piękny i ogromny i.....
    NO WŁAŚNIE! OGROMNY!
    Mogę się założyć, że z 90% graczy, którzy kiedykolwiek weszli na serwer nie zwiedziło nawet 1/4 spawna!
    Może mam inne założenia, ale wydaje mi się, że chyba nie po to 6 osób budowało przez PÓŁ ROKU miasto o średnicy około 1712 bloków (sam sprawdzałem ), żeby zrobili sobie potem 14 fotek i wlepili je do galerii freebuilda.

Miałem taki pomysł, żeby w pewien sposób zmusić graczy, żeby chociaż trochę się po nim przeszli. Zaraz ktoś pewnie powie: "no ale są przecież losowe skrzynki". Tak, tylko, że tych skrzynek jest około 300. A wiecie jaka jest powierznia spawna? No obliczcie se pole koła, podzielcie se to przez 300 i wyjdzie wam w przybliżeniu ile średnio musicie przejść żeby zdobyć skrzyneczkę, i jeszcze nie wiadomo, czy z dobrymi itemkami. Oczywiście najwięcej skrzynek jest w głównym budynku spawna, ale to zaledwie niewielka część tego, co jest, a poza tym wszyscy zawsze rzucają się na nie, więc po 5 minutach już nic nie ma...

"No ale możesz przestaniesz marudzić, tylko coś ZAPROPONUJESZ".

Niech wam będzie. Według mnie ciekawą opcją byłyby takie "Super Skrzynki". Inspirowałem się trochę Survival Gamesami, no ale co to by oznaczało? Otóż gdzieś na /spawnie zrespiłaby się taka skrzyneczka/-i (najlepiej, żeby obok niej był jeszcze beacon). Na chacie zostałyby podane kordy tej skrzynki, i wtedy gracze wyruszaliby na polowanie. Odstępy czasowe możecie sobie wymyślić, ale wydaje mi się, że taka skrzynka co godzinę by nie zaszkodziła. W środku znajdowałyby się jakieś naprawdę fajne itemki, no może nie takie super overpowered, ale taki kluczyk, blok minerału czy jakiś inny cenny blok byłby jak najbardziej na miejscu.

No tak rozpisać się to chyba się jeszcze nie rozpisałem, no ale co - dla Freebuilda wszystko ( ͡° ͜ʖ ͡°)

Dzień dobry wszystkim a może bardziej dobry wieczór ale nie ważne chciałbym poruszyć pvp na freebuild . Moim zdaniem na pvp po śmierci itemki mogły by zostawać ponieważ po co nie potrzebny stres a nawet przeklinanie wyzywanie lub wogule porzócenie serwera gdy się ma dobre itemki . Po za tym większość osób by czerpała radość z po protu zabicia
    i np mogły być takie bardziej znane /top pvp chciałbym poruszyć dość drobiazgowy temat np /kit gracz nażędzia dla wyglądu mogły by mieć zaklęcie nieznizcz 1 a /kit gracz2
    set skórzany wygląda okropnie mógł by mieć np zielony jasny niebieski
    Myślę że coś się spoda administraci

Proszę nie krytykować postów m.in Moich może coś nie do końca się zgadza ale zawsze można kulturalnie powiedzieć a nie się śmiać jak ci co mnie nie lubią
    Ostatnio edytowane przez Wolfi ; 06-12-2017 o 17:58

Hej

Z góry przepraszam za małą literówkę w moim poprzednim poście. Zauważyłem błąd związany z nazwą "/sacred", a napisałem "Scrared". Chodziło mi o "/Scared", ponieważ wyraz ten oznacza po prostu "przestraszony" i pochodzi od "scary" czyli straszny, co raczej dobrze obrazuje wymiar zamieszkały tylko przez wrogie moby ;)

21. PVP

PvP to temat prawie w ogóle nie poruszany w tym temacie. Niemalże każdy serwer ma jakiś "akcent" z pvp. U nas ta opcja raczej się nie sprawdza, no ale czego oczekiwać od pvp na trybie, gdzie budujesz sobie na działce ze zdobytych bloków?
    A jednak pvp to zawsze coś innego, jak parkoury, czy eventy, a jednak są ciągle olewane. Zobaczcie sobie /ks top. Z całej społeczności serwera tylko 5, góra 6 osób jakoś ambitniej "siedziało" w tym pvp. A gdzie pozostałe 21 277 osób z serwera? (sprawdzałem na /baltop)
    Proponuję od czasu do czasu organizować takie eventy z pvp, na przykład tak jak to było na poprzedniej edycji. Specjalnie była na to zbudowana arenka. Takowy event był zrobiony tylko raz, a szkoda, bo powinno to wejść w regułę, tym bardziej, że z tego co pamiętam, to grało tam całkiem dużo ludzi.

Dodatkowo można też dodać taki pasek życia gracza nad czyimś nickem, tak jak na bedwarsach, bo często ludzie się dziwią "Jak Ci tyle hp mogło zostać". To taki drobiazg

22. /warp pvp

To, co mi teraz brakowało na /warp pvp, to (pomijając brak ludzi) brak tego miejsca z cennymi blokami, gdzie mogliśmy wykopać bloki diaxu, złota, latarni itp.
    Dodatkowo można dodać taką wieżę do spychania innych, jak to jest na wielu serwerach pvp.

Dzisiaj o dziwo trochę krócej napisałem :O

Moderator Awatar _Looney
    ZAMYKAM TEN temat i zapraszam do nowego! Witaj nowa edycjo!

Uprawnienia umieszczania postów