• 1 głosów - średnia: 5
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Poradnik [Freebuild] Jak łączyć działki.
Serwus. W tym poradniku nauczę cię (jeśli jeszcze nie umiesz) łączyć działki.

Krok 1. Posiadaj przynajmniej dwie działki obok siebie.

Ważnym jest to, że działki muszą się stykać swoimi bokami. Nie można łączyć działek gdy stykają się narożnikami, lub są oddzielone inną działką.

[Obrazek: ba1507baab9bf.png]

Krok 2. [Gracze] Idź na działkę, którą chcesz połączyć z inną.

Jeżeli jesteś zwykłym graczem, to możesz posiadać tylko dwie działki. Wtedy wystarczy wpisać komendę /p merge auto. To połączy działki 
automatycznie, bez potrzeby wybierania stron, ponieważ jest tylko jedna możliwość łączenia działek.

[Obrazek: 3558f5b2ee97c.png]

Krok 3. [Vipy, Svipy i gracze posiadający więcej niż dwie działki]

Jeżeli zaś posiadasz trzy działki (lub więcej) stykające się bokami, to plugin ma już problem i potrzebuje naszej pomocy. Nasza rola polega na wciśnięciu przycisku F3 będąc na działce, którą chcemy łączyć i spojrzeć w stronę drugiej działki do łączenia.

[Obrazek: 376551e3fdb79.png] Z góry przepraszam za to zaznaczenie. Żaden ze mnie grafik

Fragment zaznaczony na czerwono to kierunek. Teraz wystarczy już wpisać /p merge [strona z F3]. Jeżeli zaś chcemy połączyć wszystkie działki stykające to wystarczy ww. komenda /p merge auto.

Również istnieje opcja łączenia działek z kolegą. Wtedy muszą oczywiście stykać się bokami. Należy wtedy postępować zgodnie z krokiem 3., a kolega musi zaakceptować prośbę o łączenie działek (nie mogłem zrobić zdjęć związanych z tą czynnością)

[Obrazek: 69154fc409f4a.png]

Gratuluję! Mam nadzieję, że ten poradnik był dla ciebie pomocny. Zachęcam do nadawania punktów reputacji, jeżeli doceniacie moją pracę.
Super!
[Obrazek: edc67309127e2.gif]
Myślę że ten poradnik może także dotyczyć trybu Creative, tak samo się łączy na nim działki Smile
[Obrazek: 39ghL85.gif]

Skocz do:

Użytkownicy przeglądający ten wątek: 1 gości