• 2 głosów - średnia: 5
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
[PROPOZYCJE] Propozycje Freebuild
[Obrazek: 65db020982785.gif]

❤ ~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~ ❤
[Obrazek: 17e4f2dcec2e3.png]
Cytat:
★ Nicki z gry : -
★ Nazwa pomysłu lub krótki opis : -
★ Pełen opis pomysłu : -
★ Dlaczego uważasz że warto ten pomysł zrealizować? : -
★ Jakie wady posiada ten pomysł? : -
Dlaczego prosimy o podanie nicku z gry?  Jest potrzebny, jeśli chcielibyśmy ci wynagrodzić napisanie pomysłu.
Liczę na owocne wypowiedzi w temacie!
[Obrazek: edc67309127e2.gif]
  Odpowiedz
Nick w grze: Raczej wiadomo Smile

Poniżej zapiszę wszystkie (albo większość jeśli coś zapomnę) propozycje, jakie napisałem przed tą zmianą forum

1.  Spawnery w grocie

Tą zmianę bardziej zapisuję pod kątem questów (których nikt prawie nie robi, ale ciiii), a mianowicie chodzi tu o występowanie wiedźm i endermanów w grocie. Zabicie tych mobów jest niezbędne do wykonania 2 questów, a owe moby respią się chyba raz za 3h. Nigdzie w grocie nie ma ani jednego spaweru tych mobów, dlatego można dodać po takim jednym do komnaty żalu (tej małej na lewo od wejścia) usuwając wszystkie inne spawnery.

Zalety:
- Większe występowanie Endermanów i Wiedźm w grocie
- Łatwiejsze zdobywanie questów związanych z zabiciem tych mobów
- Łatwiejsze zdobycie przedmiotów wypadających z tych mobów (potki, perły).

2. Bossy w grocie

Chodzi mi tutaj o moby o ZDECYDOWANIE większej ilości HP niż zwykłe moby, z których dropiłyby lepsze itemki np. legendarne/unikatowe schematy, bloki minerałów czy skorupy shulkera (nie wspominając o dużej ilości xp). Co do tej zmiany widzę 2 możliwości: Pierwsza to stworzenie osobnych komnat, gdzie będzie się respił taki boss (w sensie że tam będzie TYLKO JEGO spawner). Druga to po prostu wciśnięcie go w obecne komnaty i wywalić z nich inne spawnery (choć to będzie trochę bezsensu, żeby komnata bez pająków nazywała się "Komnata Pająków"). Wydaje mi się, że takim dobrym bossem byłby Iron Golem z większą ilością życia.

3. Zmiana schematów!

O ile niektóre schematy są przydatne zarówno dla starszych jak i nowszych graczy, o tyle dalej są schematy, których nikt nie użyje, bo są po prostu useless. Przykłady? W porządku:

- Rzadki schemat na Miecz Treningowy Mistrza na który trzeba wywalić nether stara, żeby dostać drewniany miecz z niewielkimi buffami, które mogą być nawet i nieco przydatne w grocie, aczkolwiek szkoda nether stara...
- Rzadkie schematy na złote narzędzia - tu się chyba nie muszę rozpisywać, bo sam wyraz ZŁOTE mówi samo przez siebie, nawet jak to ma enchanty 3/3.
- Zwykłe schematy na strzały z efektami - też nikt tego nie używa, chyba że ktoś lubi mieć zasyfione EQ. Można je zamienić na zwykłe mikstury miotane.
- Zwykłe schematy na cement mogą być zastąpione od razu na beton.
- Upiorny Set powinien zamiast żelaznego być diaxowy, bo co z tego, że dodaje nam buff do życia, skoro i tak będziemy tracić po 3 serca przy pierwszej lepszej okazji.
- Legendarny schemat na Totem powinien być trochę tańszy w wytworzeniu, ponieważ nie ma on jakiegoś praktycznego zastosowania nie licząc w innych schematach.

4. Bazy Wypadowe w grocie

Tu chodzi mi o to, żeby stworzyć system kilku baz rozsianych po grocie. Nie muszą być jakieś wielkie (jakieś 4x4 kratki), a ułatwiłoby to przetrwanie w grocie. Do takiej bazy można by było bezpieczne wejść, odnowić sobie życie i ewentualnie sprawdzić coś sobie komendą, albo po prostu bezpiecznie uciec na spawna. Przy aktualnym wejściu do groty można też dodać takie tabliczki, które by nas tepały do poszczególnych baz.

5. Komendy z efektami

Po prostu przedłużcie czas trwania komendy /night i /nitro, bo trochę uciążliwe jest ciągłe ich wpisywanie, zwłaszcza /night kiedy robimy coś pod ziemią, po ciemku.

6. Komenda /quest

Choć -przyznajmy szczerze- nikt prawie nie robi tych questów, to uciążliwe jest ciągłe tepanie na spawna żeby kliknąc w npc i zobaczyć np. ile jeszcze mobów musimy zabić żeby zrobić questa. W takiej sytuacji z pomocą przychodzi komenda /quest którą możemy z każdego miejsca sprawdzić nasz aktualny progres w queście i ewentualnie go zakończyć.

Jeśli coś sobie przypomnę to jeszcze zapiszę

To chyba mój rekord długości posta  Smile

CDN.
 ( ͡° ͜ʖ ͡°) ~ Remember, Lenny will be with you, always ~ ( ͡° ͜ʖ ͡°)
  Odpowiedz
★ Nicki z gry : mr_agent
★ Nazwa pomysłu lub krótki opis : 1."Jubiler" 2.questy dla vipów/svipów 3.Bossy Groty 4. Skrzynie/kluczyki Bossa i Schemat Bossa
★ Pełen opis pomysłu :
1. "Jubiler"
Chodzi mi tu o Sklep (Jak mogę to tak nazwać) z Minerałami (typu: diamenty, złoto, emeraldy, żelazo, lapis lazuli) Przykład działania takiego sklepu to na wymiana z villagerami (typu 32 żelaza za 2 diamenty) i Sklep z kupowaniem za $ (np. 120 za 1 diament lub 100 za 1 diament)
2. questy dla vipów/svipów
Chodi mi tu o quest o znaczniej cenniejsze przedmioty (questy o podniesionej trudniści)
3. Bossy
Wiem że Olukas_ juz to napisał ale ja mam pomysł jak to urozmaicić, chodzi mi tu o Legendarnego bossa z 5tyś hp ENDER DRAGONA!        (TU DU DU DU! XD XD)  Drop z takiego bossa to np. 0,0001% szans na elytrę( o nazwie skrzydła smoka), Drop skrzyni Bossa (nowa skrzynia) lub kluczyka do skrzyni Bossa, i lepszych schematów (np. nowych schematów Bossa)
4. a) Skrzynie/Kluczyki Bossa
Dropiły by z bossów na przemian czyli raz Kluczyk raz Skrzynia (Fajnie by było że żeby gracze sobie ich nie kradli czyli dawanie ich prosto do eq)
b)Schemat Bossa
Schematy dropiące z Bossów wymagające 75lvl do scraftowania (drop tylko z Bossów!!!!!)
★ Dlaczego uważasz że warto ten pomysł'y zrealizować? : Ponieważ przyczynią się one do znacznego Rozwoju Freebuild i Będą dawały dużo frajdy
★ Jakie wady posiada ten pomysł? : Myśle że wadą(lub trudnością) juet wykrywanie gracza bijącego bossa i dawanie mu do eq dropionych przedmiotów. myśle że większych wad ten pomysł nie posiada.
Pozdrawiam każdego kto to czyta
mr_agent
  Odpowiedz
Video 
★ Nicki z gry : mr_agent
★ Nazwa pomysłu lub krótki opis : 1.Butelka na xp 2.Plecak
★ Pełen opis pomysłu : Jeszcze nie minął 1 dzień a ja już mam koleje pomysły:
1. Butelka na xp
Miało by to słurzyć jako pojemnik na xp podczas gdy my np. walczymy sobie na grocie. Można by było do niej zapakowac do 100lvl xp.
Jak by się ją robiło ? Sam nie wiem (ale są 3 opcja : drop ze skrzyni diamentowej, stworzenia poprzez schemat lub scraftowanie)
2. Plecak
Plecak- przenoszenia skrzynka służąca do przenoszenia przedmiotów (3 rodzaje : mała(9 slotów), średnia (18 slotów), duża (27 slotów))
Możan by ją było zrobić ze schematu/wydropic ze skrzyni diamentowej (skrzynia po śmierci gracza przechowuje w sobie przedmioty)
★ Dlaczego uważasz że warto ten pomysł zrealizować? : Dodało by to mniejsze straty w xp i przedmiotach
★ Jakie wady posiada ten pomysł? : Raczej nie posiada, a jak juz to trudnością może być otwieranie plecaka bez postawienia go Wink
Pozdrawiam karzdego kto to czyta
mr_agent
  Odpowiedz
★Nick z gry: firik03

★Nazwa pomysłu lub krótki opis: Komenda /friend

★Pełen opis pomysłu: Komenda /friend działałaby zupełnie jak komenda /marry, lecz ze zmienionymi, lub usuniętymi kilkoma funkcjami. Można by było ustawić sobie, za zgodą drugiej osoby, do pięciu (lub więcej) przyjaciół. Komenda /marry hug odwzorowywałaby komendę /marry kiss, usunięto by /marry chat, /marry gift (nie wiem czy to możliwe) działałaby w sposób: /friend gift [nick_przyjaciela]. Komendę /marry tp zostałaby usunięta, lub zmieniona tak samo, jak poprzednia komenda. Oczywiście odbywałoby się to bez żadnych prefixów przy nicku na chacie. Tylko jak przyjaciel dołącza do gry pojawiałby się napis "Przyjaciel [nick_przyjaciela] dołączył do gry!"

★Dlaczego uważasz, że warto ten pomysł zrealizować?: Ponieważ ułatwiło i urozmaiciłoby to rozgrywkę. Zawsze warto wiedzieć, kiedy nasz znajomy "wbija" na serwer.

★Jakie wady posiada ten pomysł?: Potencjalny spam komunikatami o dołączeniu do gry i /friend hug. Również prośby mniej ogarniętych graczy typu: "Chcesz być moim przyjacielem?"

Dziękuję za uwagę, żegnam Big Grin

[Obrazek: sygnatura.png]
Tutaj była sygnatura, ale się link popsuł i nie chcę mi się go naprawiać Tongue
  Odpowiedz
Nick: Oluki_

7. Grupy

Pomysł firika bardzo mi się spodobał i można tych "znajomych" przekształcić w jakieś grupy (Tak jak gildie na SV albo gangi na Prisonie). Nazwa grupy widniałaby koło naszego nicku (przez "serduszkami" z /marry). Każda grupa miałaby lidera, który byłby odpowiedzialny za dodawanie i usuwanie członków grupy. Resztę zalet już napisał firik, bo już nic innego mi do głowy nie przychodzi.

I ewentualnie, żeby te grupy stanowiły większy "prestiż", mogłyby być tworzone tylko przez vip'ów/svip'ów/minivip'ów za określoną kwotę pieniędzy np. 100k

8. Levele działki.

Tutaj mogę się odnieść nieco do skyblocka, bo tam jest coś takiego, że im większa jest wyspa, tym większy jest jej level.
Więc można zrobić tak samo u nas, czyli im więcej bloków jest postawionych, tym większy level działki. Do tego można dorzucić też ilość robionych questów.
Wadą byłaby utrata punktów za niszczenie stona, który jest domyślnie utworzony na działce (bo ktoś mógłby zbudować coś pod ziemią i nagle traci punkty).

9. Większy dostęp do nether starów, skorup i oddechów smoka.

Co jest największym problemem u ludzi robiących rzadkie schematy? Brak tych przedmiotów.
Jedyny sposób na ich zdobycie to wytworzenie ze schematów, co też nie jest takie tanie (dodatkowo nether star jest w questshopie, ale i tak nikt tego nie robi).
Moją propozycją jest albo dodanie tych przedmiotów do normalnego sklepu, albo dodanie ich do questshopu za np. skorupa 30pkt. a stack oddechów - 50pkt.

10. "Eventowe" przedmioty w schematach.

Tutaj raczej krótko, ale można po prostu dodać do schematów itemy, które często wygrywało się na eventach np.
- Pędzle do wełny/gliny/szkła jako Legenda
- Tęczowy Łuk jako Legenda
- Miecz expa jako Legenda
- Kolorowe shulker boxy z zawartością jako Legenda
- Jakiś specjalny obrazek-mapka jako Legenda
- Uniwersalny pędzel jako Unikat
- Różdżki Ognia i Lodu jako Unikat

I dodatkowo:
- Głowy mobów jako Rzadki/Legenda
- Skrzynie żelazne/złote/emeraldowe/diamentowe jako Rzadki
11. Komenda <item>

W zamierzchłych czasach, kiedy dinozaury stąpały po ziemi, a dokładnie 2 edycje temu była taka komenda jak <item> która fajnie pokazywała na chacie itemek, który aktualnie trzymaliśmy w ręce. Ciężko mi wymienić jakiekolwiek zalety i wady, bo to tylko taka zmiana "kosmetyczna".

12. Podręczne ustawienia działki

Pod komendą /p wyświetlałyby się podstawowe (i nie tylko) komendy działki np.
- Tp na działkę
- Informacje o działce
- Dodaj osoby
- Usuń osoby
- Zablokuj osoby
- Tp na środek działki
- Zmień biom działki
- (Gdyby została dodana propozycja 8.) Topka działek
Itp.

13. Mniejszy czas odnawiania topek.

Trochę wkurzające jest to, że kiedy chcemy szybko sprawdzić kogoś na /baltop, to np. wpiszemy sobie /baltop 6 - nie ma go tam, lecimy /baltop 5 iiii musimy poczekać te 2 minuty żeby zobaczyć sobie jakąś topkę. Tak samo jest na /ks top, gdzie musimy czekać z 2x więcej. Najlepsza jest topka pracy np. Górnika, gdzie nawet mamy strzałki do przewijania, a gdy je klikniemy to I TAK MUSIMY POCZEKAĆ. Jeśli już ma być ten czas odnawiania to żeby miał z jakieś 30 sekund, a nie 4 MINUTY.

14. Krótszy teleport na /spawn i /warpy

Może jestem po prostu niecierpliwy, ale można skrócić troszku czas teleportacji na poszczególne /warpy oraz spawn do jakiś 2-3 sekund.
Zaleta to oczywiście mniej czekania
Wad nie widzę Smile

15. (Bug #1)

Czasem po 4 tygodniach (1 miesiącu) nie kasuje się działka. Te działki kasuje jakiś automat czy co?
Takie małe info Smile
 ( ͡° ͜ʖ ͡°) ~ Remember, Lenny will be with you, always ~ ( ͡° ͜ʖ ͡°)
  Odpowiedz
Nick: firik03

2.Rozwinięcie firm:
a) Topka firm. Podsumowanie majątku wszystkich pracowników firmy i zestawienie ich w tabeli;
b) Ogólnofirmowa skrzynka pod komendą /firma ch. Pozwalałaby na zostawianie przedmiotów swoim współpracownikom;
c) Dodatkowa działka dla całej firmy, w której wykopany stone i dirt naliczałyby się do np. jakiś statystyk;
d) Firma która miałaby ogólnie powyżej 100 mln (lub więcej. zależy od etapu rozgrywki) wyróżniałaby się innym kolorem taga na chacie.

Kończą mi się narazie pomysły. Ciąg dalszy jutro, jak mi coś wpadnie Big Grin

[Obrazek: sygnatura.png]
Tutaj była sygnatura, ale się link popsuł i nie chcę mi się go naprawiać Tongue
  Odpowiedz
Nick : Wolfi
- Nowy event :
Był były by to kalambury ale gracze by budowali jak miało by to wyglądać ?
Na początku 1 osoba z administraci coś buduje i kto zgadnie jest tepany na arenę administrator kładzie skrzynkę z wełną kolorową i gracz może budować i niszczyć w wyznaczonym miejscu dodatkowo mogą być nożyce.
Fakt niektórzy mogą zabrać wełnę ale przecież wełna jest dosyć tania
Myślę że mogło by to się sprawdzić
  Odpowiedz
Nick : Wolfi
- Kolejny nowy event czyli walka z mobami :
To tak administracja wybiera śmiałka który zostanie tepnięty na arenę jeżeli zginie traci eq jeżeli wygra to sława lub jakaś nagroda. Było by 10 Fal
1 : 20 x zombie
2 : 10 X szkielety
3 : 5 x slime
4 : 10 x strażnik
5 : 8 x kostka magmy
6 : 10 x pigmenów
7 : 10 pająków jaskiniowych
8 : 7 x wiedzm
9 : 5 x enderman
10 : 20 x obrońca
Nagrodą mogło być też zespawnienie 1 Przywoływacza lub kilku shulkerów
Myślę że fajny był by taki event z walki :d
  Odpowiedz
★ Nicki z gry : - Latarka i Swietlik00
★ Nazwa pomysłu lub krótki opis : - Inne działki
★ Pełen opis pomysłu : - No wiec fajnie by było jakby działki były na mapie surowcowej zamiast takich zwykłych płaskich. Stawiało by sie jakis blok ktory by wyznaczal środek działki. Ten pomysł raczej dopiero od nowe edycji ale warto o nim wspomniecSmile
★ Dlaczego uważasz że warto ten pomysł zrealizować? : - Większe pole do popisu przy budowaniu, ciekawsze i ładniejsze działki.
★ Jakie wady posiada ten pomysł? : - Imo brak

★ Nicki z gry : - Latarka i Swietlik00
★ Nazwa pomysłu lub krótki opis : - Serwerowy texturepack
★ Pełen opis pomysłu : - Dobrym pomysłem był by texturepack dopasowany do serwera. Chodzi mi głowie o przedmioty ze schematów np Triumfalne zeby się jakos wyróżniały wyglądem. Nad innymi przedmiotami tez mozna pomyslec.
★ Dlaczego uważasz że warto ten pomysł zrealizować? : - Urozmaicenie gry i jej wyglądu
★ Jakie wady posiada ten pomysł? : - Brak
  Odpowiedz

Skocz do:

Użytkownicy przeglądający ten wątek: 1 gości