• 2 głosów - średnia: 5
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
[Ogólny] Co to ss, wstawianie ss na stronę i dawanie linku do ss na mc.
Exclamation 
Witaj! W tym oto poradniku wytłumaczę ci co to ss, gdzie się znajduje, jak go wstawić na stronę i jak dać link do niego na mc, a więc zaczynajmy!

Co to ss? To proste! ss -> screenshot -> zrzut ekranu. Robisz go przyciskiem F2. 

Jeśli chcesz go dodać potem na stronę wykonuj te czynności:

1. Wpisz w pasku zadań %appdata% i kliknij enter.

[Obrazek: 786i27Q.png]

2. Wejdź w folder .minecraft. Tam powinien być folder screenshots, w którym masz zrzuty ekranu zrobione przyciskiem F2. 

[Obrazek: FloyhIo.png]

[Obrazek: H9oaFtq.png]

Dla przykładu: 
[Obrazek: hvIbP9b.png]

3. Daj zrzut ekranu jaki chcesz na pulpit (Kliknij drugim przyciskiem myszki na zrzut ekranu, następnie kliknij przycisk wytnij, wejdź na pulpit, kliknij drugim przyciskiem myszki na pustą przestrzeń na pulpicie i kliknij przycisk wklej).

4. Wejdź w przeglądarkę i wpisz w pasku wyszukiwania zapodaj.net lub imgur.com.

[Obrazek: FmOUhYG.png]

[Obrazek: NL6Cvqz.png]

5. Czynności do wykonania zależne od wyboru strony:

Zapodaj.net

Kliknij przycisk Wybierz plik i spośród innych plików wybierz zrzut ekranu (kliknij podwójnie na niego):

[Obrazek: FmKkVRO.png]

Na stronie powinno pisać w polu nazwę pliku (u mnie easteregg.png) oraz jego rozszerzenie:
[Obrazek: PEihQ6g.png]
Kliknij zielony przycisk Zapodaj ! Po chwili powinno się wyświetlić coś takiego:
Uwaga! Link będzie się różnił od tego na poniższym obrazku!

[Obrazek: 6psO4re.png]

Otóż w pasku pod słowem Link: powinien się tobie pojawić link, kliknij na link, następnie kliknij drugi przycisk myszki, a potem kliknij przycisk Kopiuj.

Aby dać link na mc włącz okienko z mc, naciśnij klawisz T na klawiaturze, a następnie naciśnij razem klawisze CTRL + V i potem Enter.

To już koniec! Pod spodem jest poradnik do strony imgur.com. Mam nadzieję że ci pomogłam!

imgur.com

Kliknij na przycisk New postTam masz dwa sposoby na przesłanie zrzutu ekranu na stronę. Możesz wrzucić zrzut ekranu z pulpitu lub wybrać go z pulpitu (zdjęcia na dole), lecz my zajmiemy się sposobem poprzez opcję Browse.

[Obrazek: sudTzhB.png]

[Obrazek: FhXZBT2.png]

Kliknij przycisk Browse i spośród innych plików wybierz zrzut ekranu (kliknij podwójnie na niego):

[Obrazek: FmKkVRO.png]

Poczekaj chwilę, powinna pojawić się strona z wybranym zrzutem ekranu, ale jak dać link? 

Otóż w pasku wyszukiwania powinien się tobie pojawić link, kliknij na link, następnie kliknij drugi przycisk myszki, a potem kliknij przycisk Kopiuj.

[Obrazek: qbJ9fTO.png]
Ciekawe kto wejdzie w link widoczny na ss.

Aby dać link na mc, włącz okienko z mc, naciśnij klawisz T na klawiaturze, a następnie naciśnij razem klawisze CTRL + i potem Enter.

To już koniec całego poradnika! Mam nadzieję że ci pomogłam! Jeśli coś jest niezrozumiałe proszę napisz to. Chciałabym aby ten poradnik był zrozumiały i przejrzysty dla każdego.

Skocz do:

Użytkownicy przeglądający ten wątek: 1 gości